Strona główna Galeria Kontakt27 Marzec 2015 20:04
Informatyka
Informacje dla maturzystów
PEREGRYNACJA SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W II LO
Nic natomiast nie zaćmiło postawy tych uczniów II LO, którzy 20 marca przyjęli w murach naszej szkoły Symbole Światowych Dni Młodzieży.
Peregrynacja symboli jest bezpośrednim przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku w Krakowie.
LEKCJA FIZYKI „POD ZAĆMIONYM SŁOŃCEM”
Na pewno w wielu szkołach w ubiegły piątek podobna lekcja miała miejsce, ale U NAS było jak zwykle bezpiecznie! Nie patrzeliśmy wprost w Naszą Gwiazdę, ale wykorzystując szkolny teleskop użyliśmy w tym celu metody projekcji (kto był na lekcji, to wie, na czym ona polega…).
Następne takie lekcje o zaćmieniu Słońca dopiero — za kilkanaście lat!
II LO U GIMNAZJALISTÓW — NASTĘPNE ZAPROSZENIA
Dnia 19 marca odwiedziliśmy
Publiczne Gimnazjum nr 2 w Radomsku,
Publiczny Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Szczepocicach.
Dzięki uprzejmości dyrekcji i nauczycieli tych szkół mieliśmy okazję opowiedzieć gimnazjalistom o ofercie edukacyjnej naszego liceum na rok szkolny 2015/16 i tym samym zachęcić ich do wybrania II LO jako miejsca nauki od września. Prezentacja szkoły spotkała się z ciepłym przyjęciem i dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.
Dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy do II LO!
Radomszczańskie Dni Autyzmu

24 i 25 marca Radomsko obchodzi Dni Autyzmu. Ich celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu oraz prowadzenie szerokiej debaty na temat zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, rozwijania ich indywidualnych talentów oraz poprawy dostępu do usług opiekuńczych.
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
W dniu 20 marca odbył się wojewódzki etap olimpiady,który okazał się być najbardziej udany dla naszej uczennicy Natalii Krakowskiej z klasy I B. To już po raz trzeci nasza szkoła będzie reprezentowała województwo łódzkie na etapie krajowym, który odbędzie się w dniach 28-30 maja w Zgierzu.
Olimpiada Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia składa się z 4 etapów: szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego. Na każdym z etapów odbywa się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia. Ponadto na etapie centralnym każdy uczestnik przedstawia przed komisją jedną akcję prozdrowotną, którą przeprowadził w społeczności lokalnej, wraz z całą jego dokumentacją oraz przechodzi test praktyczny udzielania pierwszej pomocy.
Niełatwo jest dotrzeć do finału, Natalii się to udało i choć przed nią jeszcze wiele pracy, życzymy jej samych sukcesów na etapie centralnym.
Opiekę merytoryczną nad uczennicą przygotowującą się do olimpiady sprawuje opiekun SKPCK Małgorzata Wojtecka.
Strona 1 z 116 1 2 3 4 > >>
Certyfikaty i programy

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.

Zapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.