Strona główna Galeria Kontakt06 Marzec 2015 22:33
Informatyka
Informacje dla maturzystów
TARGI EDUKACYJNE DLA GIMNAZJALISTÓW 2015
Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego organizuje targi edukacyjne dla gimnazjalistów w środę 11 marca 2015 roku.
Targi odbędą się w holu MDK w Radomsku w godz. 9:00 do 14:00.
Na targach nie zabraknie NASZEJ SZKOŁY — ZAPRASZAMY!
SPOTKANIA Z NAUKĄ
W ramach cyklu zajęć "Spotkania z nauką" gościliśmy w naszej szkole Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych z Kielc. Wykładowcy przeprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, a także przybliżyli tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, do której możemy zostać pociągnięci w przypadku ucieczki z miejsca wypadku lub nieudzielenia pierwszej pomocy. W ofercie uczelni nie zabrakło również prezentacji dotyczącej przemocy wśród nastolatków, która niewątpliwie wpływa na złą kondycję naszego zdrowia psychicznego. Podczas wykładów, w których udział więzło 8 klas, uczniowie mogli zadawać pytania oraz aktywnie uczestniczyć w prowadzonych zajęciach, poprzez udział w krótkich symulacjach.
PROMOCJA II LO I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA.
Ruszyły zajęcia edukacyjne dla gimnazjalistów i przedszkolaków prowadzone w ramach projektu edukacyjnego „Zdrowe i bezpieczne życie - to cele do których dążycie” opracowanego przez zwyciężczynię etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Natalię Krakowską. Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć metodami aktywnymi w placówkach oświatowych na różnych poziomach edukacyjnych dotyczących zdrowego żywienia i bezpieczeństwa. Pierwsze spotkania już za nami. W ramach edukacji rówieśniczej odwiedziliśmy PG nr 2, przedszkole w Gorzkowicach oraz przedszkole „Jasia i Małgosi” w Radomsku.
Natalia przeprowadziła również ciekawą prelekcję na Uniwersytecie III wieku w Radomsku na temat zdrowej diety osób starszych. Duże zainteresowanie wykazywały szczególnie panie, które miały mnóstwo, czasem bardzo trudnych pytań związanych z odżywianiem. Jak widać temat zdrowej diety jest nieobcy seniorom.
Relacja z pozostałych działań już wkrótce.
KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
W dniu 26 lutego odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie IV edycja konkursu Piosenki Obcojęzycznej. W roku bieżącym motywem przewodnim były lata 70-te. III miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy IB Adrianna Moroń. Ada zinterpretowała piosenkę Dolly Parton z 1973 roku pt. I Will Always Love You, znaną bardziej z wykonania Whitney Houston w filmie The Bodyguard z lat 90-tych.
Congratulations, Ada! Życzymy Ci dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki już w najbliższą sobotę :)
Grono Pedagogiczne II LO.
PODZIĘKOWANIA...
Składamy serdeczne podziękowania firmie FHU Unifax i jego właścicielom Panu Arturowi Łabęckiemu i Panu Mariuszowi Łabęckiemu za ufundowanie antyram plexi do pracowni języka francuskiego. W ten sposób możemy wyeksponować tablice dydaktyczne pomocne w nauce języka francuskiego.
Anna Smendowska
Klasa III C humanistyczna
Strona 1 z 112 1 2 3 4 > >>
Certyfikaty i programy

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.

Zapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.