Strona główna Galeria Kontakt01 Listopad 2014 07:34
Menu
O szkole
off
Samorząd Uczniowski
on
Konkursy
on
Sport w szkole
on
Promocja Zdrowia
on
Rekrutacja 2014
off
Współpraca z gimnazjami
on
Zajęcia pozalekcyjne
on
Klub filmowy
on
Informatyka
on
Informacje dla maturzystów
off
Do pobrania
on
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW CD.

24 października w Busku Zdroju odbył się Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej. W tym roku, przegląd poświęcony był twórczości Agnieszki Osieckiej. Nie mogło zabraknąć tam uczennic naszej szkoły: Natalii Stolarska (kl.IIIc) i Natalii Ćwiek (kl.IIc), które postanowiły zmierzyć się z tym trudnym repertuarem . Komisja na czele z Agatą Passent przyznała nagrodę Grand Prix Natalii Stolarskiej. Laureatka zaśpiewała piosenkę "Ballada o Chmielnej".

Gratulujemy!
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH…
Uczniowie naszego liceum odnieśli sukcesy w dwóch ogólnopolskich konkursach organizowanych w ramach XV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Radomsku.

Natalia Stolarska, uczennica kl. IIIC zajęła I miejsce w XX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj” w ramach turnieju Poezji Śpiewanej. W tym samym konkursie Ewa Kołodziejska, uczennica kl. IF zdobyła wyróżnienie. Obydwie uczennice do konkursu przygotowała pani prof. Marzanna Lempart.

Ogromną popularnością wśród naszych uczniów cieszy się także od lat Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Miłość pisze się Jezus”. W tegorocznej XVII edycji wzięło udział 175 uczestników, w tym aż 43 uczniów II LO. Teksty dyktand przygotował dr Paweł Binek – członek Polskiego Towarzystwa Językoznawczego.
W gronie 5 finalistów są nasi uczniowie:
II miejsce zajęła Weronika Smędzik z kl. IIIA,
przygotowana przez p. prof. Annę Klimczak-Lizak;
III miejsce zajął Kamil Tymiński z kl. IID,
przygotowany przez p. prof. Marzannę Lempart;
IV miejsce zajął Krzysztof Kempa z kl. IIID,
przygotowany przez p. prof. Mariolę Rudecką.
W grupie 10 półfinalistów znaleźli się ponadto:
Paulina Młynek z kl. IIIC i Joanna Ziółkowska z kl. ID.

Gratulujemy sukcesów naszym recytatorom i mistrzom ortografii.
Opracowała Marzanna Lempart
„TWÓRCZO NAKRĘCENI – MÓJ IDOL LITERACKI”
21 października 2014 roku w czytelni Biblioteki II LO odbyła się impreza czytelnicza z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Rozwiązanie konkursu plastyczno-czytelniczego „Twórczo nakręceni – Mój idol literacki” poprzedziła część artystyczna pt. „O czytaniu” przygotowana przez dziewczęta z Aktywu Bibliotecznego: Martę Lewerę, Gretę Kotlińską, Paulinę Pieles i Adriannę Białek. Greta Kotlińska, zwyciężczyni w kategorii czytelniczo-medialnej, zaprezentowała publiczności „Przywołacza dusz” Gaila Z. Martina. W kategorii plastycznej pierwsze miejsce zajęła praca Klaudii Stępień nt. „Kronik Kresu” Paula Stewarda i Chrisa Riddella, a wyróżnienia otrzymały: Kamila Kossowska za pracę nt. „Hyperversum” Cecilii Randall i Aleksandra Łęska za ilustracyjne przedstawienie bohaterki Paulo Coelho z powieści „Weronika postanawia umrzeć”.
Zgromadzeni widzowie mogli obejrzeć wyróżnione prace oraz wysłuchać uzasadnienia Klaudii i Kamili, dlaczego akurat bohaterów tych właśnie książek uznały za godnych miana literackiego idola. W imieniu Organizatorów (p. Iwony Bałazińskiej-Mielczarek, p. Katarzyny Grabnej-Krok, p. Anny Piotrowskiej oraz Aktywu Bibliotecznego) nagrody książkowe nagrodzonym uczennicom wręczyła prof. Anna Piotrowska. Z okazji swojego święta Biblioteka przygotowała słodki poczęstunek dla każdego uczestnika spotkania.
Oprac. Iwona Bałazińska-Mielczarek
Fot. Weronika Danielczak

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWIENIA I WALKI Z GŁODEM
W związku ze Światowym Dniem Żywienia i Walki z Głodem, przypadającym 16 października, Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską kampanię na rzecz walki z głodem. Jej celem jest pozyskanie środków na dożywianie
najbiedniejszych dzieci naszego kraju oraz uświadomienie mieszkańcom Polski, że głód to zjawisko występujące nie tylko w państwach trzeciego świata czy terenach objętych konfliktami zbrojnymi, ale również w polskich domach.W ramach Kampanii Walki z Głodem wolontariusze i pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzą kwesty i zbiórki darów rzeczowych przeznaczonych na ten cel. Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję pozyskując środki finansowe ze sprzedaży ciast. Fundusze przeznaczone są na pomoc uczniom naszej szkoły. Serdeczne podziękowania dla klas III A, III C, III E, II A, II B, II C, II D, I A i I D, które przygotowały słodkości.
Opracowała Małgorzata Wojtecka
V WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA W II LO
Witamy Koleżanki i Kolegów z Oldenburga, którzy przyjechali do nas z rewizytą w ramach V wymiany polsko-niemieckiej.

źródło: https://www.facebook.com/gazetaradomszczanska
Strona 1 z 100 1 2 3 4 > >>
Cookies
Witryna wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Możesz zablokować ich zapisywanie na Twoim komputerze w ustawieniach przeglądarki.
Certyfikaty i programy
    

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.