Strona główna Galeria Kontakt06 Marzec 2015 22:33
Menu
O szkole
off
Samorząd Uczniowski
on
Konkursy
on
Sport w szkole
on
Promocja Zdrowia
on
Rekrutacja 2014
off
Współpraca z gimnazjami
on
Zajęcia pozalekcyjne
on
Klub filmowy
on
Informatyka
on
Informacje dla maturzystów
off
Do pobrania
on
TARGI EDUKACYJNE DLA GIMNAZJALISTÓW 2015
Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego organizuje targi edukacyjne dla gimnazjalistów w środę 11 marca 2015 roku.
Targi odbędą się w holu MDK w Radomsku w godz. 9:00 do 14:00.
Na targach nie zabraknie NASZEJ SZKOŁY — ZAPRASZAMY!
SPOTKANIA Z NAUKĄ
W ramach cyklu zajęć "Spotkania z nauką" gościliśmy w naszej szkole Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych z Kielc. Wykładowcy przeprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, a także przybliżyli tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, do której możemy zostać pociągnięci w przypadku ucieczki z miejsca wypadku lub nieudzielenia pierwszej pomocy. W ofercie uczelni nie zabrakło również prezentacji dotyczącej przemocy wśród nastolatków, która niewątpliwie wpływa na złą kondycję naszego zdrowia psychicznego. Podczas wykładów, w których udział więzło 8 klas, uczniowie mogli zadawać pytania oraz aktywnie uczestniczyć w prowadzonych zajęciach, poprzez udział w krótkich symulacjach.
PROMOCJA II LO I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA.
Ruszyły zajęcia edukacyjne dla gimnazjalistów i przedszkolaków prowadzone w ramach projektu edukacyjnego „Zdrowe i bezpieczne życie - to cele do których dążycie” opracowanego przez zwyciężczynię etapu rejonowego Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK Natalię Krakowską. Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć metodami aktywnymi w placówkach oświatowych na różnych poziomach edukacyjnych dotyczących zdrowego żywienia i bezpieczeństwa. Pierwsze spotkania już za nami. W ramach edukacji rówieśniczej odwiedziliśmy PG nr 2, przedszkole w Gorzkowicach oraz przedszkole „Jasia i Małgosi” w Radomsku.
Natalia przeprowadziła również ciekawą prelekcję na Uniwersytecie III wieku w Radomsku na temat zdrowej diety osób starszych. Duże zainteresowanie wykazywały szczególnie panie, które miały mnóstwo, czasem bardzo trudnych pytań związanych z odżywianiem. Jak widać temat zdrowej diety jest nieobcy seniorom.
Relacja z pozostałych działań już wkrótce.
KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
W dniu 26 lutego odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie IV edycja konkursu Piosenki Obcojęzycznej. W roku bieżącym motywem przewodnim były lata 70-te. III miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy IB Adrianna Moroń. Ada zinterpretowała piosenkę Dolly Parton z 1973 roku pt. I Will Always Love You, znaną bardziej z wykonania Whitney Houston w filmie The Bodyguard z lat 90-tych.
Congratulations, Ada! Życzymy Ci dalszych sukcesów. Trzymamy kciuki już w najbliższą sobotę :)
Grono Pedagogiczne II LO.
PODZIĘKOWANIA...
Składamy serdeczne podziękowania firmie FHU Unifax i jego właścicielom Panu Arturowi Łabęckiemu i Panu Mariuszowi Łabęckiemu za ufundowanie antyram plexi do pracowni języka francuskiego. W ten sposób możemy wyeksponować tablice dydaktyczne pomocne w nauce języka francuskiego.
Anna Smendowska
Klasa III C humanistyczna
Strona 1 z 112 1 2 3 4 > >>
Cookies
Witryna wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Możesz zablokować ich zapisywanie na Twoim komputerze w ustawieniach przeglądarki.
Certyfikaty i programy
    


Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.