Strona główna Galeria Kontakt20 Wrzesień 2014 05:53
Menu
O szkole
off
Samorząd Uczniowski
on
Konkursy
on
Sport w szkole
on
Promocja Zdrowia
on
Rekrutacja 2014
off
Współpraca z gimnazjami
on
Zajęcia pozalekcyjne
on
Klub filmowy
on
Informatyka
on
Informacje dla maturzystów
off
Harmonogram egzaminów 2014
Arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat
Do pobrania
on
FESTYN ZDROWIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ 🎾 ⚽ 🏀 🏈
W związku z otwarciem boiska wielofunkcyjnego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku Dyrekcja oraz organizatorzy imprezy serdecznie zapraszają na Festyn Zdrowia i Aktywności Fizycznej, który odbędzie się 19 września 2014 r. w godzinach 9:00—12:30 na terenie II LO. Impreza adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego. Celem Festynu jest zachęcanie młodzieży do aktywności ruchowej oraz integracja uczniów szkół średnich.

PROGRAM IMPREZY:
  • 9:00 — otwarcie Festynu Zdrowia i Aktywności Fizycznej;
  • 9:30 — mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie;
  • 10:00 — zaproszenie do wspólnej zabawy (w programie rozgrywki w piłkę nożną ⚽, turniej piłki siatkowej, kiermasz zdrowych produktów i przekąsek 🍔, punkt pomiaru ciśnienia ❤, BMI, smokerlyzer 🚭);
  • 12:30 — uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród 🏆 i dyplomów pamiątkowych.
ZAPRASZAMY!

Sponsorami przedsięwzięcia są:
Starostwo Powiatowe, BEWA, OSM Radomsko, Rada Rodziców II LO.
Organizatorzy serdecznie dziękują Sponsorom
ZEBRANIE DLA UCZESTNIKÓW WYMIANY POL-FRA I ICH RODZICÓW
Organizatorzy IV wymiany polsko – francuskiej informują, że ZEBRANIE w sprawie wyjazdu do Francji odbędzie się w II LO we wtorek 23.09.2014 r. o godz. 17.00 w sali 257.
Zapraszamy uczestników z rodzicami.
Anna Smendowska
Anna Klimczak-Lizak
Natalia Król
KLASA ROKU
W ubiegłym roku szkolnym, jak to ma miejsce od kilku lat, trwał konkurs na KLASĘ ROKU. Konkurs ma na celu mobilizację uczniów naszej szkoły do efektywnej nauki, do aktywnego uczestniczenia w życiu szkoły i do współodpowiedzialności za jej funkcjonowanie. Cele te mają być, osiągnięte dzięki rywalizacji między klasami w różnych dziedzinach życia szkoły – rywalizacji, która ma wyłonić "klasę roku" będącą wzorem najlepszej klasy naszej szkoły.
Zwycięzcą Konkursu i w związku z tym Klasą Roku 2013/2014 jest klasa I D obecnie II D.
Klasa ma prawo do tytułu w roku szkolnym 2014/2015.

Gratulujemy!
DYPLOM MALY
ID
Narodowe czytanie "Trylogii" Sienkiewicza
6 września 2014 roku, z inicjatywy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, odbyło się Narodowe czytanie "Trylogii" Sienkiewicza. W naszym mieście akcję zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie twórczości pisarza tworzącego "ku pokrzepieniu serc" dla zniewolonego narodu, wskazanie na wartości patriotyczne oraz fenomen pisarstwa Sienkiewicza. Radomszczanie czynnie włączyli się do akcji, czytając ulubione fragmenty "Trylogii". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I C i II C udowadniając, że wbrew powszechnym opiniom utwory Sienkiewicza docierają do młodzieży, która zajmująco potrafi je interpretować i zachęcać innych do czytelnictwa.

W tym dniu można było również obejrzeć stroje szlacheckie, opatrzyć pieczęcią bibliofilską przyniesione powieści i posłuchać piosenek z filmowych wersji "Trylogii" w wykonaniu Beaty Garbarz-Hebdy. Zachęcamy do wzięcia udziału w narodowym czytaniu w kolejnym roku.
DZIEŃ WOLNOŚCI — TAG DER FREIHEIT
W dniach od 2 do 6 czerwca 2014 r. miał miejsce w II LO r. „Tydzień Języka i Kultury Niemieckiej”. Nasza szkoła jest jedną z 240 szkół w Polsce i Niemczech, która przystąpiła do projektu organizowanego przez organizację międzynarodową Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która wspiera działania w naszej szkole od 7 lat. Projekt jest realizowany pod czujnym okiem nauczycieli germanistów. W tym roku mieliśmy specjalną okazję do świętowania — 25 lat temu odbyły się obrady Okrągłego Stołu w Polsce i upadek Muru Berlińskiego w Niemczech. Podsumowaniem przedsięwzięcia był Dzień Wolności — Tag der Freiheit, który w naszej szkole obchodziliśmy 6 czerwca 2014r.

W dowód uznania i podziękowania za włączenie się w akcję Dzień Wolności — Tag der Freiheit nasza szkoła otrzymała dyplom od głównego organizatora projektu.
Strona 1 z 94 1 2 3 4 > >>
Cookies
Witryna wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Możesz zablokować ich zapisywanie na Twoim komputerze w ustawieniach przeglądarki.
Certyfikaty i programy
    

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.