Strona główna Galeria Kontakt26 Listopad 2014 00:58
Informacje dla maturzystów
OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
(ETAP SZKOLNY) — WYNIKI

W piątek 21 listopada odbył się etap szkolny ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Jak co roku w naszej szkole duża grupa uczniów przystąpiła do testu składającego się z 20 pytań obejmujących szeroki zakres wiedzy dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, udzielania pierwszej pomocy,problematyki ochrony środowiska, zapobiegania chorobom zakaźnym, profilaktyki uzależnień. Wśród uczestników wyłonionych zostało pięć najlepszych uczennic, które będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach rejonowych. Są to:

1. Marta ZyberyngIE (18pkt),
2. Anna Szewców IIB (17pkt),
3. Angelika DzwonekIF (17pkt), oraz po dogrywce
4. Natalia KrakowskaIB (16pkt)
5. Agnieszka CegiełaIF (16pkt)

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.
OBCHODY DNIA PRAW DZIECKA
Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka sejm przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia święta (Dzień Praw Dziecka), które przypada 20 listopada w 25 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka. Celem obchodów jest propagowanie idei praw dziecka, zwiększenie świadomości na temat istnienia Konwencji o Prawach Dziecka, uświadomienie wszystkim że dzieci mają swoje prawa i mogą z nich korzystać. Warto pamiętać, ze KoPD dotyczy również uczniów. Z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Joanny Kurpienik i pani profesor Magdaleny Więcek uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii "Nie ma dzieci- są ludzie", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa, przypomnienie że dziecko, uczeń to pełnoprawny obywatel. W tym dniu uczniowie chcąc zaakcentować fakt, że znają, pamiętają, szanują i potrafią korzystać ze swoich praw przystąpili do testu z wiedzy o prawach dziecka i prawach człowieka oraz przygotowali wystawę prac plastycznych pod hasłem "Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka".
Oprac. Joanna Kurpienik
WSPÓŁPRACA POMIĘDZY WYDZIAŁEM CHEMII UŁ A II LO
Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 19.11.2014 r. Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego Pan prof. dr hab. Grzegorz Mlostoń i Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku Pan mgr Sławomir Kowalczyk podpisali umowę o współpracy pomiędzy Wydziałem Chemii UŁ a II LO w Radomsku. Patronat ten pozwoli na udział uczniów w ważnych wydarzeniach odbywających się na Wydziale, debatach, wykładach, seminariach, pracy kół studenckich, sesjach naukowych, wycieczkach przedmiotowych. Uczniowie będą mogli korzystać również z zasobów biblioteki UŁ i uczestniczyć w wybranych zajęciach laboratoryjnych. Spotkania z pracownikami Wydziału Chemii odbywać się będą również na terenie naszej szkoły w formie wykładów i pokazów eksperymentów chemicznych.
Dzięki tej współpracy uczniowie głównie klas biologiczno-chemicznych będą mogli pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania, poznawać nowoczesne techniki laboratoryjne, a tym samym lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego. Z ramienia II LO współpracę będzie koordynowała mgr Renata Langier a ze strony Wydziału Chemii UŁ dr Paweł Urbaniak.
UŚMIECHNIJ SIĘ!!!
21 LISTOPADA — MIĘDZYNARODOWYM DNIEM ŻYCZLIWOŚCI
ZYCZLIWOSC.jpg Dzień ten został ustanowiony w 1973 r. jako Word Hello Day. Dziś obchodzony jest w wielu miejscach na świecie. Pomysł, aby „uczyć życzliwości” zrodził się wobec ordynarności otaczającego nas świata. Uczniowie Szkolnego Klubu Europejskiego II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku podjęli inicjatywę obchodów tego dnia w naszej szkole. Na znak życzliwości każdy w tym dniu niech posiada coś różowego np. bluzkę, apaszkę, kokardę itp.
Celem podjętej inicjatywy jest: uczenie pozytywnego nastawienia do ludzi i świata, szacunku wobec drugiego człowieka, bezinteresowne pomaganie innym, uświadamianie dlaczego warto być życzliwym. Prosimy wszystkich o przyłączenie się do naszej akcji:
  • życzmy innym dobrze,
  • spełniajmy dobre uczynki,
  • szanujmy się,
  • chwalmy osiągnięcia,
  • prawmy komplementy.
Opiekun SZKE Joanna Wiśniewska
WARSZATY POPULARNONAUKOWE W ZSDIOŚ
13 listopada w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska odbyły się warsztaty popularnonaukowe pt. "Formy Ochrony Przyrody w województwie łódzkim". Warsztatom towarzyszyły konkursy, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły wykazując się wiedzą i pomysłowością, co zostało docenione przez komisję konkursową.

W kategorii prezentacja multimedialna pt. "Charakterystyka wybranego parku krajobrazowego województwa łódzkiego" I miejsce zajęła Marysia Dobielska z klasy IF, II miejsce Ola Jabłkiewicz z klasy IIIA, natomiast wyróżnienie zdobyła Karolina Rogulka również z klasy IIIA.

W kategorii poster pt" Formy ochrony przyrody w Polsce" II miejsce zajęła Ada Marczyk z klasy IF.

Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom (pani Małgorzacie Panicz i pani Małgorzacie Wojteckiej) serdecznie gratulujemy.
Strona 1 z 104 1 2 3 4 > >>
Certyfikaty i programy

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.

Zapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.