Strona główna Galeria Kontakt18 Grudzień 2014 21:09
Informatyka
Informacje dla maturzystów
Cafe Decor
Zapraszamy na pyszną kawę (i nie tylko) przez cały rok (ten jeszcze trwający i NOWY 2015)!
NA STUDIA DO FRANCJI…
Dnia 16 grudnia w naszej szkole gościł pan Sylvain Giraudet, pracownik naukowy wydziału chemii z prestiżowej uczelni École Nationale Supérieure de Chimie z Rennes we Francji. Na lekcje z jego udziałem zostali zaproszeni również uczniowie z PG 3 w Radomsku wraz z opiekunem panią Jolantą Janik nauczycielem chemii. Nasi goście uczestniczyli w lekcji chemii w klasie IIIF przeprowadzonej przez panią Sylwię Wawrzyniak, w lekcji fizyki w klasie IIIB przygotowanej przez pana Sławomira Gajewskiego, w lekcji matematyki w klasie ID realizowanej przez panią Urszulę Sokolińską oraz w lekcji języka angielskiego w klasie IIB u pani Natalii Król. Dodatkowo nasza młodzież ucząca się języka francuskiego oraz gimnazjaliści mogli dowiedzieć się o studiowaniu chemii we Francji. To bardzo ciekawa oferta, z której warto skorzystać.
Opracowała: Anna Smendowska
SUKCES NASZYCH UCZENNIC
W dniu 12 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbył się etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Już po raz kolejny uczennice II LO wykazały się bardzo dobrym przygotowaniem. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że dwie spośród nich zajęły punktowane miejsca. Zwyciężczyni Natalia Krakowska z klasy IB, będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich w Łodzi. Trzecie miejsce zajęła Marta Zyberyng z klasy IE.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.
THE READER 28 - TYM RAZEM ANGIELSKO-FRANCUSKI
28 numer szkolnej gazetki w języku angielskim „ The Reader” już gotowy! Tym razem dwujęzyczny numer specjalny o IV wymianie polsko-francuskiej z liceum w Brochon i o idei wymiany w ogóle. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami uczniów naszej szkoły w języku angielskim i … FRANCUSKIM ☺
Na naszej stronie internetowej wystarczy kliknąć „Zajęcia pozalekcyjne” i wybrać „The Reader
Miłej lektury.
Opracowała: Natalia Król
KRAJOWY CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJACEJ ZDROWIE
W dniu 9 grudnia w Warszawie odbyła się ceremonia nadania 38 placówkom z całej Polski Krajowych Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie. Wśród odznaczonych szkół znalazło się również II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku, które obok szkoły z Czarnocina reprezentowało województwo łódzkie.
Uroczystego wręczenia w Auli Ośrodka Rozwoju Edukacji dokonał Sekretarz Stanu w MEN, wiceminister edukacji narodowej – Tadeusz Sławecki oraz prof. Barbara WoynarowskaPrzewodnicząca Kapituły Polskiego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie. Tym samym szkoła została włączona do Krajowej Sieci Szkół odznaczonych certyfikatem i należy do Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie. To tak ważne dla społeczności szkolnej wyróżnienie odebrał szkolny koordynator oświaty zdrowotnej w II LO pani Małgorzata Wojtecka i członek Komisji ds. promocji Zdrowia – Joanna Kurpienik.
Obecnie 104 szkoły w Polsce wśród 3000 szkół promujących zdrowie może pochwalić się tym zaszczytnym wyróżnieniem. W województwie łódzkim II LO w Radomsku to pierwsza szkoła ponadgimnazjalna, która uzyskała certyfikat krajowy i jedna z niewielu w Polsce, który go dotychczas otrzymało (więcej informacji o szkole promującej zdrowie na stronie www.ore.edu.pl w zakładce wychowanie i profilaktyka – promocja zdrowia w szkole oraz www.men.gov.pl).
ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA ARTYKUŁU I GALERII ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI NADANIA W ZAKŁADCE PROMOCJA ZDROWIA!
Strona 1 z 106 1 2 3 4 > >>
Certyfikaty i programy

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.

Zapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.