Strona główna Galeria Kontakt19 Kwiecień 2014 06:19
Menu
O szkole
off
Samorząd Uczniowski
on
Konkursy
on
Sport w szkole
on
Promocja Zdrowia
on
Rekrutacja 2014
off
Zajęcia pozalekcyjne
on
Klub filmowy
on
Informatyka
on
Informacje dla maturzystów
off
Do pobrania
on
1% podatku dla II LO
Jak co roku istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rzecz szkoły.
Organizacją zbiórki zajmuje się Fundacja Studencka Młodzi-Młodym.
Wystarczy umieścić dwa wpisy w formularzu PIT:(więcej w rozwinięciu)
II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku informuje, że dzięki uczestnictwu w ostatnich latach w akcji 1% z podatku we współpracy z Fundacją Studencką „Młodzi-Młodym” pozyskało środki w wysokości
1070,26 złotych.
Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup pomocy szkolnych.

FILM PROMUJĄCY SZKOŁĘ


WYMIANA POLSKO-FRANCUSKA 2014/2015

Wszystkich uczestników IV Wymiany z Francją prosimy o jak najszybsze uzupełnienie "fiszek" z informacjami o sobie. Fiszki można pobrać w zakładce Wymiana polsko-francuska.
Współpraca II LO i Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego
W dniu 15.04.2014 r. Dyrektor II LO w Radomsku Pan mgr Sławomir Kowalczyk i Dyrektor Instytutu Historii UŁ Pani prof. nadzw. dr hab. Maria Nartonowicz-Kot podpisali w obecności Starosty Radomszczańskiego Pana Roberta Zakrzewskiego w gmachu Instytutu Historii UŁ umowę o współpracy pomiędzy II LO w Radomsku a IH UŁ. Efektem umowy będzie między innymi możliwość udziału uczniów II LO w wykładach pracowników naukowych IH, debatach, konferencjach, pracach kół studenckich, wycieczkach przedmiotowych oraz korzystania z zasobów biblioteki IH. Pracownicy Instytutu będą też gościć w II LO prowadząc wykłady i zajęcia oraz uczestniczyć w imprezach organizowanych w szkole.
Dzięki tej współpracy uczniowie głównie klas humanistycznych i filologicznych będą mogli pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania, poznawać warsztat historyka a tym samym lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego. Z ramienia II LO współpracę będzie koordynował mgr Paweł Rorat a ze strony Instytutu Historii UŁ dr Wojciech Marciniak.

Opracował: Paweł Rorat
I MIEJSCE W REJONOWYCH MISTRZOSTWACH PIERWSZEJ POMOCY
W dniu 15 kwietnia drużyna naszej szkoły w składzie Łukasz Kornicki (kierownik zespołu), Konrad Klamka, Aleksandra Wojtecka, Mateusz Szwedzik, Jagoda Muszyńska zajęli pierwsze miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Zarząd Rejonowy PCK w Radomsku. Jest to pierwszy etap Ogólnopolskich Mistrzostw, które co roku odbywają się przy udziale PCK oraz instytucji i organizacji zainteresowanych problematyką udzielania pierwszej pomocy, [...]. Więcej w rozwinięciu...
Najważniejszą nagrodą, o jaką walczyły drużyny, był udział w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbędą się 17 maja w Łodzi.

Opracowała: Małgorzata Wojtecka
START W KARIERĘ Z UNIWERSYTETEM ŁÓDZKIM
Nasza szkoła przystąpiła w ramach współpracy z Uniwersytetem Łódzkim do IV edycji projektu "Start w Karierę" organizowanego przez Centrum Karier i Współpracy z Pracodawcami UŁ. Projekt ma na celu promocję wśród uczniów postaw dotyczących samodzielnej edukacji, podejmowania własnych inicjatyw, wykorzystywania kreatywności w zdobywaniu doświadczenia zawodowego oraz zaprezentowanie kierunków studiów gwarantujących zatrudnienie i dopasowanie do wymagań rynku pracy. W ramach projektu uczniowie klasy I E 16 kwietnia wezmą udział w 90 minutowych warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli UŁ.

Opracowała: Joanna Kurpienik
LICEALIŚCI Z II LO W RADOMSKU SADZILI DRZEWKA …
Ponad 60 uczniów II LO w Radomsku 11 kwietnia wzięło udział w akcji sadzenia drzewek, przygotowanej przez PGE Dystrybucja Oddział Łódź-Teren. Dla licealistów przygotowano 15 tysięcy sadzonek oraz teren w lasach należących do Nadleśnictwa Gidle.
Źródło:radomsko.naszemiasto.pl (fot. Jacej Drożdż)
Strona 1 z 83 1 2 3 4 > >>
Cookies
Witryna wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych. Możesz zablokować ich zapisywanie na Twoim komputerze w ustawieniach przeglądarki.
Certyfikaty i programy
    

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.